Andmete põhise otsustamise võimaldamine 

Organisatsioonis võetakse otsuseid vastu andmete põhiselt või kõhutunde järgi? Kas meie organisatsioonis on piisavalt kvaliteetseid andmeid, et otsuseid vastu võtta? Millised indikaatorid (KPId) on meile olulised otsuste tegemisel?

Kuidas saame aidata organisatsiooni muutumisel andmepõhiseks?

Väga paljud organisatsioonid, kes on oma igapäevase elu ära digitaliseerinud ja paberit enam ei kasuta, teevad ikkagi otsuseid kõhutunde baasil. Peamine põhjus ei ole mitte andmete puudus otsustamiseks, vaid võimetus neid efektiivselt otsustusprotsessis kasutada. Vajalike aruannete saamine on jäetud endiselt raamatupidajate või analüütikute käsitööks. Kuna see võtab palju aega, siis minnaksegi pigem kõhutunde baasil otsuse tegemiseni.  

Nii mõneski organisatsioonis saadakse eelmise kuu tulemus kokku alles käesoleva kuu poole peal. Samas on teinekord vajalik juba otsus teha eelmise kuu lõpus ja see pool kuud ootamist võib tähendada paremal juhul suuremaid kulusid, aga halvemal juhul ettevõtte konkurentsivõime olulist langust. 

 Ärianalüüsi lahendus võimaldab aga saada vajalikud aruanded ja info otsustamiseks juba isegi enne, kui eelmine kuu läbi saab. Tulemus ei pruugi küll olla veel raamatupidamislikult sendi pealt täpne, aga otsustamiseks juba piisava täpsusega. Selleks kasutatakse andmemudelit, selle kiiret andmete konsolideerimise funktsionaalsust ja prognoosimise võimekust. Hästi loodud mudeli baasil on sisuliselt võimalik nädal aega enne kuu lõppu üle 95-protsendise täpsusega oma ettevõtte detailne kuu tulemus kätte saada. See omakorda võimaldab kriitilised otsused andmete põhiselt juba isegi kuni kuu aega varem teha kui traditsioonilise aruandluse korral.  

Soovid rohkem infot?

Tekkis huvi andmepõhise otsustamise või andmete kogumise ja andmeanalüütika kohta? Võta meiega ühendust, kas meili teel või helista või tule lihtsalt külla!